KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303206
nr 1430 3206
Bertil Lundqvist
(1915-1962), Sverige
Oljemålning, Motiv från Gävle. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 34x44cm, yttermått inklusive ram: 46x55cm
Bertil Lundqvist, svensk målare och tecknare född i Gävle 1915, död 1962 i Gävle.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:42:22
8/11 17:03:07
Bertil Lundqvist
Läs mer om Bertil Lundqvist